Çocuk Gelecektir Vakfı

Çocuklara Online Psikolojik Destek Programı

Psikoterapi veya danışmanlık, bir uzmanla beraber davranışlar, inançlar, duygular, ilişkilerde yaşanan sorunlar ve/veya bedensel tepkiler ile ilgili problemleri çözmektir. Çözüme başlamak, yaşadığınız sorun ne olursa olsun, daha sağlıklı bir kişi olma ve yaşayabileceğiniz en iyi hayatı yaşama adına atılmış büyük bir adımdır.

Çocuklara Online Psikolojik Destek Programı

Kurum Çocuk Gelecektir Vakfı
Amacı Çocuklar için Psikoterapi veya danışmanlık; bir uzmanla beraber davranışlar, inançlar, duygular, yaşanan sorunlar ve/veya bedensel tepkiler ile ilgili problemleri çözmektir.
Bölge Türkiye Geneli
Proje Ortağı Açık Mavi Çözüm Merkezi-İstanbul
Proje Süresi Nisan 2020 – Temmuz 2020
Durumu Sona Erdi
Proje Yılı 2020

Mevcut Durum

Psikoterapi veya danışmanlık, bir uzmanla beraber davranışlar, inançlar, duygular, ilişkilerde yaşanan sorunlar ve/veya bedensel tepkiler ile ilgili problemleri çözmektir. Çözüme başlamak, yaşadığınız sorun ne olursa olsun, daha sağlıklı bir kişi olma ve yaşayabileceğiniz en iyi hayatı yaşama adına atılmış büyük bir adımdır. Çözüm ile beraber çocuğa zarar veren davranışları, alışkanlıkları değişebilir; acı verici duygulardan kurtulur, ilişkileri gelişebilir ve bunlar gibi daha bir çok sorunu çözebilirsiniz.

Çözümün bir kaç çeşidi vardır.

Psikoterapi teorisi, psikologlar için bir yol haritası hükmündedir. Onlara kendi danışanlarını, onların problemlerini daha iyi anlamada ve çözümler geliştirmede yön gösterir.

Projenin Hedefledikleri

  • Çocuklara Online Psikoljik Destek Programı faaliyetlerinden faydalanacak çocukların İzleme-Gelişim raporları Çocuk Gelecektir Vakfı tarafından hazırlanıp dosyaları takip edilecektir.
  • Destekten faydalanacak çocukların izlenmesi, işbirliği yapılan kurum ve öğrencinin ailesi ile eşgüdümlü olarak yürütülecektir.
  • Projede edinilen deneyimleri anlatan bir final raporu yayınlanacak.