Çocuk Gelecektir Vakfı

Disleksi Çözüm Destek Programı

DİSLEKSİ Çözüm Destek Programı; Disleksi nedeniyle eğitimde yaşanan eşitsizliklere maruz kalan öğrencilerin öğrenim süreçlerini daha rahat sürdürebilmelerine katkı sağlamak.

Okumayı ve okumayla ilgili dil becerilerini etkiler.Disleksi tanısı konmuş bir çocuğa sahip olmak travmatik bir deneyim olabilir. Disleksi, okumayı daha güç hale getirirken doğru yönlendirmeyle tüm sorunlu bireyler okumayı öğrenebilir. Disleksik çoğu kişi bir çok büyük başarıya imza atmıştır.

Bu spesifik öğrenme bozukluğu, şiddetine göre her bir bireyi farklı şekilde (okuma hızı, kodlama, anlaşılır okuma, anımsama, yazma, heceleme, bazen konuşma, vb.) etkileyebilir.

Disleksi “Dil Odaklı Öğrenme Güçlüğü/Düzensizliği” olarak da adlandırılır.

Projenin Hedefledikleri

Disleksi Çözüm Destek Programı faaliyetlerinden faydalanacak öğrencilerin İzleme-Gelişim raporları Çocuk Gelecektir Vakfı tarafından hazırlanıp dosyaları takip edilecektir.
Destekten faydalanacak öğrencinin izlenmesi, işbirliği yapılan kurum ve öğrencinin ailesi ile eşgüdümlü olarak yürütülecektir.
Programdan faydalanacak hedef grup içerisinde kız çocuklarına (%70 kız öğrenci kotası) öncelik tanınacaktır. Değerlendirme testleri yapılıp ayrıca kılavuz kitapçıklar hazırlanacak.
Projede edinilen deneyimleri anlatan bir final raporu yayınlanacak.

BAŞVURU YAP

Disleksi Çözüm Destek Programı
Başvuru Formu
  Başvuru şartlarını okudum, bilgilerin doğruluğunu bu başvuruyu yapmakla belirttiğim bilgiler ışığında T.C. Kimlik Numarası ile SOYBİS ve BÜTÜNLEŞİK EKRANLARINDAN yapılacak olan araştırmalara onay veriyorum.
  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum.*
  Sorgu izni ve Başvuru Onayı**