Çocuk Gelecektir Vakfı

Psikolojik Destek Programı

Çözüm destek projelerimiz, vakfımız tarafından çocuklarımızın eğitimlerine, hayallerine ve kişisel, sosyal gelişimlerine katkı sunma hedefleri doğrultusunda ücretsiz olarak yürütülmektedir.

Psikoterapi veya danışmanlık, bir uzmanla beraber davranışlar, inançlar, duygular, ilişkilerde yaşanan sorunlar ve/veya bedensel tepkiler ile ilgili problemleri çözmektir. Çözüme başlamak, yaşadığınız sorun ne olursa olsun, daha sağlıklı bir kişi olma ve yaşayabileceğiniz en iyi hayatı yaşama adına atılmış büyük bir adımdır. Çözüm ile beraber çocuğa zarar veren davranışları, alışkanlıkları değişebilir; acı verici duygulardan kurtulur, ilişkileri gelişebilir ve bunlar gibi daha bir çok sorunu çözebilirsiniz.

Çözümün bir kaç çeşidi vardır. Psikoterapi teorisi, psikologlar için bir yol haritası hükmündedir. Onlara kendi danışanlarını, onların problemlerini daha iyi anlamada ve çözümler geliştirmede yön gösterir.

Çocuklara Psikoljik Destek Programı faaliyetlerinden faydalanacak öğrencilerin İzleme-Gelişim raporları Çocuk Gelecektir Vakfı tarafından hazırlanıp dosyaları takip edilecektir. Destekten faydalanacak öğrencinin izlenmesi, işbirliği yapılan kurum ve öğrencinin ailesi ile eşgüdümlü olarak yürütülecektir.

Programdan faydalanacak hedef grup içerisinde kız çocuklarına (%70 kız öğrenci kotası) öncelik tanınacaktır.
Değerlendirme testleri yapılıp ayrıca kılavuz kitapçıklar hazırlanacak.
Projede edinilen deneyimleri anlatan bir final raporu yayınlanacak.

BAŞVURU YAP
Psikolojik Destek Programı
Başvuru Formu
  Başvuru şartlarını okudum, bilgilerin doğruluğunu bu başvuruyu yapmakla belirttiğim bilgiler ışığında T.C. Kimlik Numarası ile SOYBİS ve BÜTÜNLEŞİK EKRANLARINDAN yapılacak olan araştırmalara onay veriyorum.
  Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Gizlilik Politikasını okudum ve kabul ediyorum.*
  Sorgu izni ve Başvuru Onayı**